Przepływowe ogrzewacze wody

Przepływowe ogrzewacze wody

Istnieją miejsca i lokale, w których z wielu przyczyn nie ma możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłej wody, a nawet podłączenia bojlera. Jednym z najnowszych rozwiązań w takiej sytuacji jest wykorzystanie elektrycznego ogrzewacza wody, który może służyć w gospodarstwach domowych oraz innych lokalach użytkowych. Warto jednak poznać szczegóły takiego rozwiązania i wybrać najbardziej optymalną opcję. 

Rodzaje ogrzewaczy przepływowych

ogrzewacz elektryczny przepływowyOgrzewacze przepływowe wykorzystują do działania energię elektryczną, więc mogą zostać użyte w każdym miejscu, w którym jest dostęp do prądu. Ich podstawową zaletą jest fakt, że działają bardzo szybko i właściwie w momencie włączenia pozwalają skorzystać z ciepłej wody. Można je wykorzystać w domowej kuchni, łazience, w pomieszczeniu gospodarczym bądź w domku na działce rekreacyjnej, a więc wszędzie tam, gdzie nie ma innej możliwości podgrzewania wody. Ogrzewacz elektryczny przepływowy może być trójfazowy lub jednofazowy. Drugi z nich ogrzewa jeden punkt jednocześnie, może na przykład zostać przyłączony bezpośrednio do prysznica i tę wodę ogrzewać. Ogrzewacz trójfazowy obsługuje kilka punktów na raz i jest sterowany elektronicznie lub hydraulicznie, wobec tego jest to urządzenie, które może służyć do ogrzewania wody w całym gospodarstwie domowym. Jest to także rozwiązanie ekonomiczne, bowiem pobór energii na ogrzewanie wody jest dostosowany do ilości tej wody i nasilenia jej nagrzania, a przy tym automatycznie się wyłącza, dzięki czemu ma charakter energooszczędny.

Ogrzewanie wody w domu bądź innym lokalu użytkowym nie zawsze musi wiązać się z przyłączeniem do sieci miejskiej lub z użyciem bojlera. Nowe technologie pozwalają na grzanie wody w miejscach, w których pozornie jest to niemożliwe, a wystarczy do tego dostęp do wody zimnej i do prądu. Te rozwiązanie cechuje też energooszczędność, co jest niezwykle ważne w przypadku używania ogrzewacza przepływowego w całym gospodarstwie domowym. 

Comments are closed.