Rodzina czy pożyczki pozabankowe?

Rodzina czy pożyczki pozabankowe?

Wielu młodych ludzi często spotyka się z dylematem, który nie jest prostu do rozwiązania. Często bowiem trzeba bardzo dokładnie rozważyć wszystkie możliwe opcje i przemyśleć ich konsekwencje. Taka ważna decyzja w tak młodym wieku, może się przerzucić na nasze dalsze życie, uprzykrzając nam kilka następnych lat.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych trzeba przemyśleć

pożyczki pozabankowe dla zadłużonychA jak wiadomo, młode lata, są najlepsze w życiu każdego człowieka. Szkoda więc jest je sobie marnować na niepotrzebne zobowiązania, które będą tylko ograniczać. Trzeba więc jak najdłużej unikać wszelkich możliwych długów i stałych zajęć, ponieważ taka monotonie i tak w końcu nas dopadnie. Często niestety, kiedy zaczyna brakować pieniędzy, to pojawia się pewien dylemat. Mamy z reguły bowiem dwie opcji, albo możemy wziąć kredyt, albo zdać się na pomoc rodzinny. Oczywiście ciężko jest młodej osobie dostać dobry kredyt w banku o niskim oprocentowaniu. Z reguły pozostają więc tylko pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik. Większość młodych ludzi nie wygląda zbyt dobrze w biurze informacji kredytowej. Właśnie dlatego ich jedynym wyjściem mogą okazać się firmy, które oferują pożyczki pozabankowe dla zadłużonych. Niestety trzeba się liczyć z tym, że taki dług trzeba będzie bardzo długo spłacać. Najgorsze jest jednak to, że oddać będziemy musieli zdecydowanie więcej pieniędzy niż pożyczyliśmy. Kredyty pozabankowe dla zadłużonych posiadają bowiem horrendalnie wysokie oprocentowanie. Właśnie dlatego lepiej byłoby się zwrócić o pomoc do rodziny.

Często jednak to również nie wchodzi w grę, ponieważ nie każdy ma bogatych krewnych. Poza tym później byśmy byli zobowiązani do odpłacenia się za podobną przysługę. A jak wiadomo takie zobowiązanie potrafi być bardziej uciążliwe niż niejedne odsetki. 

Comments are closed.