Rola przemysłowych odbojnic magazynowych

Rola przemysłowych odbojnic magazynowych

Praca na magazynie wiąże się z ruchem wózków widłowych, a także innych pojazdów, które poruszają się w różnych miejscach zakładu. Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronić różnorakie wyposażenie hali magazynowej, montuje się specjalne odbojnice, które zapewniają wyeliminowanie ryzyka na przykład zniszczenia regału i utraty zdrowia i życia przez pracowników.

Odbojnice przemysłowe i ich różnorodność

odbojnice magazynoweOdbojnice, pachołki czy profile ochronne różnią się od siebie kształtem, jednak jest jedna cecha wspólna, która je łączy ze sobą. To malowanie w kolorze żółto-czarnym. Na magazynie przemysłowym najczęściej używa się odbojnic słupowych, wózkowych czy narożnych. Tego typu odbojnice magazynowe zabezpieczają wyposażenie przed zniszczeniem przez wózek widłowy czy inne pojazdy, które pracują w danym momencie w firmie. Jeżeli w danej hali jest duża ilość regałów magazynowych, dobrym pomysłem jest zabezpieczenie ich poprzez montaż specjalistycznych odbojnic regałowych. Oprócz odbojnic i barierek metalowych producenci mają w swojej ofercie wiele elementów wykonanych z gumy czy polietylenu. Do niezbędnych części magazynu mogą należeć także metalowe naprowadzacze czy lustra magazynowe. Odbojnice są także stosowane w innych miejscach – na przykład na stacjach benzynowych. Zabezpieczają one tam wiele wrażliwych obiektów, takich jak dystrybutory czy inne elementy wyposażenia danej stacji.

Produkcją odbojnic zajmują się firmy prowadzące działalność polegającą na kompleksowej produkcji wszelkiego rodzaju elementów ochronnych. Są one produkowane z zachowaniem najbardziej rygorystycznych zasad BHP, co ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pracy w halach magazynowych, a także innych miejscach, w których zamontowano odbojnice, słupki czy elementy wykonane z tworzywa.

Comments are closed.