Rowerki dla maluchów

Rowerki dla maluchów

 

Dzieci są niesamowicie ruchliwe i widać to na każdym etapie ich rozwoju. Kiedy tylko zaczną stawiać pierwsze kroki, to już nic ich nie powstrzyma przed doskonaleniem nowej umiejętności. Wielu rodziców na pierwsze urodziny, kupuje dzieciom rowerek. 

Wybór najlepszego rowerka dla rocznego dziecka

rowerek dla rocznego dzieckaWiększość dzieci w wieku około dwunastu miesięcy, stawia swoje pierwsze samodzielne kroki. Od tej chwili z dnia na dzień będą one coraz pewniejsze, aby w końcu maluch mógł bez pomocy rodzica zdobywać nowe tereny. Na tym etapie rozwoju motoryki, można maluchowi pomóc, ale też sprawić wiele radości dając rowerek dla rocznego dziecka. Jest to model biegowy, czyli nie posiada pedałów, a jedynie siodełko i kierownicę, Maluch jeździ na nim siedząc i odpychając się lekko ugiętymi nóżkami. To świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonałe ćwiczenie mięśni nóg, które ułatwi chodzenie. Rowerki dla dwunasto miesięcznych dzieci są wykonane z lekkiego aluminium i mogą mieć plastikowe, bądź gumowe koła. Do wyboru są modele z trzema, oddzielnymi kołami, lub dwoma, z tym, że tylne jest podwójne. Taki rowerek jest stabilny i dzieci szybko się uczą ich używać. Nie zabierają wiele miejsca i można ich używać w domu, gdyż koła nie brudzą podłogi, lub na spacerze, gdzie jest równa powierzchnia. Kierownica rowerku posiada blokadę nadmiernego skrętu, więc malec będzie na nim mógł bezpiecznie kierować. Dodatkowo jest ona pokryta specjalną antypoślizgową pianką, która zapewnia stabilne trzymanie jej podczas jazdy.

Ceny rowerków dla rocznych dzieci są dość zróżnicowane i zależą od modelu, producenta, a nawet miejsca w jakim je kupujemy. Najtaniej rowerki na pewno kupimy w sklepach internetowych, bo nawet o dwadzieścia pięć procent taniej niż w sklepach stacjonarnych.

 

Comments are closed.