Sposoby na dodatkowy zarobek na swoim hobby – żeglarstwie

Sposoby na dodatkowy zarobek na swoim hobby – żeglarstwie

Nie każdy może o sobie powiedzieć, że robi to co kocha. Ja z mojej pracy na etacie też nie zawsze wracam do domu z uśmiechem na ustach, niemniej gdy tylko sprawdzam jak ma się mój sklep internetowy, od razu odżywam.

Od roku prowadzę internetowy sklep motorowodny i żeglarski

wyposażenie jachtówZanim się za to nie wziąłem, nie wiedziałem nawet, jak wielu w Polsce jest miłośników żeglarstwa. Myślałem, że ruch na mojej stronie będzie niewielki, zaś zamówienia będę przyjmował w liczbie jedno na tydzień, dwa. Okazało się być inaczej. Mój sklep żeglarski funkcjonował doskonale praktycznie od samego początku. Najszybciej schodziło mi zawsze wyposażenie jachtów, ponieważ to najbardziej się zużywało i najchętniej było wymieniane na nowe. Kolejnym bardzo popularnym u mnie produktem była elektronika jachtowa. Nie zawsze udawało mi się dopasować wszystko od razu pod zamówienie. Prowadziłem nie tylko sklep, ale i stronę, na której można było znaleźć porady żeglarskie. Choć sam byłem bardzo doświadczonym żeglarzem, nieraz zdarzało mi się tam przeczytać coś, o czym nawet bym nie pomyślał. Generalnie wiedziałem, że nie mogę czuć się bezpiecznie – ostatnio powstał całkiem prężny sklep motorowodny, który był dla mnie sporą konkurencją. Ponieważ jednak zawsze starałem się pomagać swoim klientom na tyle, na ile byłem w stanie, oraz dawać możliwie najniższe ceny, udało mi się zdobyć rzeszę stałych klientów. Było to o tyle dobre, że nawet jeśli drugi sklep był w stanie przebić moją ofertę z pojedynczymi produktami, to nie odchodzili oni do niego, tylko kupowali wszystko u mnie tak jak zwykle.

Byłem bardzo zadowolony z tego, jak rozwijał się mój sklep. Zarabiałem na nim wystarczająco, by się z niego utrzymywać, ale gdybym odszedł z pracy na etacie, zwyczajnie brakowałoby mi kontaktu z ludźmi.

Źródło http://maristo.pl

Comments are closed.