Sprzęt niezbędny do trenowania nordic walking

Sprzęt niezbędny do trenowania nordic walking

Jednym z bardziej popularnych spotów w ostatnim czasie jest z pewnością nordic walking. Sport ten stał się szczególnie popularny u osób starszych, które chcą zadbać o swoje zdrowie i dobrą kondycję. Uprawianie nordic walking nie jest skomplikowane i nie potrzeba do tego jakiś specjalnych umiejętności. Co zatem będzie nam potrzebne do trenowania nordic walking?

Specjalne końcówki do kijków od nordic walking

buciki do kijków nordic walkingMyśląc o regularnym trenowaniu nordic walking w pierwszej kolejności trzeba zakupić do tego specjalne kije. To właśnie kije są tutaj najważniejszym elementem i pozwalają na spokojny marsz w najróżniejszym terenie. Najczęściej ludzie wybierają takie tereny, które znajdują się poza miastem lub w parku. Nordic walking jest jednak również bardzo często uprawianą dyscypliną w dużych miastach. Co jeszcze będziemy potrzebować do trenowania tego sportu? Kolejną niezbędną rzeczą są specjalne buciki do kijków nordic walking. Końcówki te są zrobione z trwałego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia. Takie końcówki wpływają na amortyzację podczas maszerowania i dodatkowo chronią kije przed uszkodzeniem. Ile zatem będą nas kosztować taki specjalne buciki na kije do nordic walking? Koszt zakupu takich niewielkich bucików do kijów nie jest drogi i oscyluje w granicy od piętnastu do dwudziestu złotych za kilka sztuk. To właśnie takie opakowania najczęściej są sprzedawana na popularnych portalach aukcyjnych.

Jeśli zatem zdecydujemy się na zakup kijów do nordic walking, to warto również od razu zadbać o to, by załatwić do nich również specjalne końcówki. Takie końcówki znacznie bardziej poprawią efekty naszych treningów i z pewnością wpłyną na komfort marszu. To szczególnie ważna kwestia dla tych osób, które maszerują po twardej nawierzchni.

Comments are closed.