Studentka i Rzecznik Patentowy

Studentka i Rzecznik Patentowy

Nazywam się Olga. Mimo iż pochodzę z małej wsi, moje ambicje zawodowe i życiowe są duże. Studiuję w dużym mieście na uniwersytecie, który ma bardzo dobrą renomę. Lubię swój kierunek. Ostatnio na zajęciach mieliśmy ciekawe zadanie. Wykładowca wprowadził nas w temat więc było nam łatwiej zrealizować cel, zwłaszcza, że działaliśmy w grupie.

Rzecznik Patentowy – chcę być!

Rzecznik PatentowyTematyka jaką obraliśmy to badania patentowe, które przeprowadzaliśmy w zaprzyjaźnionej z naszą uczelnią firmie. Oczywiście nie mogliśmy wskazać w treści jaka to firma, ponieważ obowiązywało zastrzeżenie nazwy firmy, w której przeprowadzaliśmy owe badanie. Badanie było bardzo ciekawe i pozwoliło nam na uzyskanie szerokiej wiedzy. Jestem już zdecydowana, że moje przyszłe stanowisko jakie planuję obrać to rzecznik patentowy, ponieważ praca tego typu jest stworzona dla mnie. Doskonale się w tym odnajdę. Nawet rozpoczęłam poszukiwania czy w moim mieście jest kancelaria patentowa, która przyjęłaby mnie na praktykę. Moja rodzina wspiera mnie w moich planach i dużo pomaga. Tata ma kolegę, powiedział, że pracuje jako rzecznik patentowy. Ma z nim porozmawiać na temat moich praktyk . Jeżeli się uda to będę mogła samodzielnie robić badania patentowe oraz rozwijać swoje umiejętności. Ponadto kancelaria patentowa należy do jego przyjaciela, więc zorganizowanie dla mnie miejsca nie powinno stanowić problemu. Uważam, że praca jako rzecznik patentowy spełni moje ambicje. Obecnie jestem na etapie oczekiwania na decyzję od taty kolegi, ale ponadto samodzielnie także poszukuję miejsca, gdzie przyjęta zostałabym na stanowisko jakie sobie wymarzyłam.

Chciałabym mieć pod opieką nowo powstające firmy aby móc im proponować zastrzeżenie nazwy firmy jednak wydaje mi się, że musiałabym zorganizować sobie odpowiednio pracę w taki sposób aby móc do nich błyskawicznie dotrzeć. Rynek zapewne jest nasycony tego typu profesją. Plany są ambitne, ale to jak zdobędę praktykę i otworzę własną firmę. Wiem, że moja determinacja doprowadzi mnie do celu jaki sobie obrałam.

Comments are closed.