Szkolenia menadżerskie pomogły przy zmianach w firmie

Szkolenia menadżerskie pomogły przy zmianach w firmie

Moja firma niedawno przechodziła spore zmiany. Po pierwsze, zmienił się właściciel. Firma została kupiona przez większą i została przekształcona w spółkę. To była dla nas nowość. Po drugie, wraz z właścicielem miał się zmienić też nasz szef, który odszedł po przejęciu przedsiębiorstwa.

Szkolenia menadżerskie dla pracowników

szkolenia menadżerskieMiały nastąpić również inne zmiany, jakieś restrukturyzacje i inne podobne rzeczy. Nie wiedzieliśmy dokładnie co to ma być, byliśmy zdezorientowani i źle poinformowani. Nie podobało się nam to. Nowy szef zapewniał nas, że nikt pracy nie starci, ze wyśle nas na szkolenia sprzedażowe, nie chce wprowadzać drastycznych zmian w firmie. Jednak przecież nie powie nam, ze połowa zostanie zwolniona, obetnie nam pensje i wyśle na bruk. Szkolenia menadżerskie nie mogą nam przekupić, podobnie jak jego gadanie. Na początku jednak faktycznie nic się nie działo. Zaczęliśmy się już przyzwyczajać, ze zawsze tak będzie, aż tu szef zapowiedział nam coaching zespołowy. Miał nam on pomóc odnaleźć się po zmianach w firmie. Sam powiedział, ze niedawno zainwestował w taki coaching indywidualny i bardzo mu on pomógł. Nie wiedziałam co to jest ten coaching ani jak ma on nam pomóc. Poczytałam trochę na ten temat, ale nie byłam przekonana. Jednak jak trzeba to trzeba, nikt się nie mógł wymigać. Poszliśmy zatem na te szkolenia. Było lepiej niż myśleliśmy. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się wszystkiego na temat przyszłych zmian w naszej firmie.

Wiedzieliśmy co i jak. To na początek. Potem prowadzący przeszedł do zajęć motywacyjnych i mających zwiększyć naszą pewność siebie, a przez to efektywność. Były to całkiem fajne zajęcia.

Comments are closed.