Tegoroczne wakacje spędzimy na wyczarterowanym katamaranie

Tegoroczne wakacje spędzimy na wyczarterowanym katamaranie

Długo zastanawialiśmy się z żoną i naszym ośmioletnim synkiem nad tym w jaki sposób spędzić nasze tegoroczne wakacje. Chcieliśmy wybrać się do miejsca, w którym będzie ładna pogoda. I właściwie zależało nam tylko na tym. Całą trójką wpadliśmy na pomysł, żeby wybrać się na jakiś oryginalny i nieszablonowy urlop. Szukając pomysłu trafiłem na stronę, na której można było wyczarterować statki, jachty i katamarany.

Opłyniemy Chorwację z północy na południe

czarter katamaranu w chorwacjiNigdy wcześniej nie płynęliśmy żadną łodzią ani jachtem, więc tym bardziej taki pomysł wydawał nam się interesujący. Zastanawiałem się tylko jak tym płynąć gdy kompletnie nie ma się o tym pojęcia. Okazało się, że brak doświadczenia w sterowaniu jednostkami pływającymi nie ma tutaj żadnego znaczenia. Na jednym z portali znalazłem czarter katamaranu w Chorwacji z możliwością wynajęcia prywatnego sternika na czas rejsu. Taka opcja to był dosłownie strzał w dziesiątkę. Od razu zdecydowałem się na zarezerwowanie takiego katamaranu na tydzień, w którym wszyscy troje będziemy mieć wolne od pracy i szkoły. Zapłaciłem zaliczkę i od razu mailowo ustaliłem marinę, z której wypłyniemy. W tydzień można na spokojnie opłynąć całe chorwackie wybrzeże od północy na południe i oczywiście wrócić z powrotem do mariny bazowej. Co więcej – poza samym pływaniem będziemy mieć jeszcze sporo czasu na zwiedzanie chorwackich miast i miasteczek. Lepszych wakacji chyba nie można było sobie wymarzyć.

Już nie możemy się doczekać naszej śródziemnomorskiej wyprawy katamaranem. Czekamy na nią dosłownie jak na szpilkach. Jeszcze tylko dwa tygodnie i wyjeżdżamy na północ Chorwacji do mariny, z której wypłyniemy. Wybrałem opcję rejsu z uzupełnianiem prowiantu na łodzi przez jego obsługę, więc nie musimy martwić się o to, że zabraknie nam w trakcie rejsu pożywienia lub picia.

Comments are closed.