Terapia w ośrodkach leczenia uzależnień

Terapia w ośrodkach leczenia uzależnień

 

Godzina trzecia w nocy, wiedziałem już, że muszę podjąć decyzję, natychmiast chwyciłem telefon. W słuchawce usłyszałem miły, spokojny głos, który działał na mnie jak balsam. Poczułem się spokojniejszy, wiedziałem, że ktoś po mnie przyjedzie i będę bezpieczny.

Czy leczenie w placówce działa?

ośrodek leczenia uzależnieńW samochodzie czułem się już znacznie lepiej, mogłem zauważyć wschodzące słońce i mijające drzewa, Po chwili jechaliśmy wąską drogą wzdłuż jeziora aby w końcu wjechać przez bramę na spore podwórko. Na podwórku przechadzały się jakieś osoby, czasem zerkając w naszą stronę. Gdy zatrzymaliśmy się przed budynkiem zobaczyłem błękitny napis ośrodek leczenia uzależnień. Po wykonaniu kompleksowych badań, opracowano dla mnie indywidualną procedurę odtrucia i tak zaczęła się moja podróż ku normalności. Byłem nawet dumny z siebie, że zrobiłem ten krok samodzielnie a przecież było już bardzo źle. Stan równowagi osiągnąłem dopiero po wielu dniach i zabiegach, wiedziałem że mój przypadek był ciężki i wymagał długiego procesu leczenia. Warunki w ośrodku były fantastyczne a atmosfera pełna ciepła i zrozumienia dały mi pełen relaks i wyciszenie. Czasami gdy słabły objawy odstawienne, czyłem się jak w jakimś kurorcie na mazurach. Mogłem cieszyć się przyrodą, spacerami, zacząłem chodzić na basen i siłownię, wracałem do rzeczywistości. Czułem się tam, najważniejszą osobą. Zrozumiałem również że nie można samemu sobie pomóc i że nie istnieje żadne cudowne lekarstwo na alkoholizm. Popularne wszywki czy inne zastrzyki po prostu nie pomogą jeśli nie ma odpowiednich ludzi i specjalistów.

Po powrocie do domu i pracy zaczał się drugi etap, chyba najważniejszy, usuwanie szkód we wszystkich sferach mojego prywatnego życia. Byłem jednak pewny, że nie wrócę już do poprzedniego stylu życia. Dzisiaj jestem ugruntowanym abstynentem i wiem komu za to dziękować.

 

Comments are closed.