Treningi mindfulness organizowane w Warszawie

Treningi mindfulness organizowane w Warszawie

W ostatnim czasie treningi uważności zwane również jako mindfulness robią prawdziwą furorę. Co rusz słyszy się o zaletach płynących z codziennego praktykowania uważności. Na czym polega medytacja mindfulness i czy naprawdę warto ją stosować? Tego dowiecie się w dzisiejszym artykule.

Na czym polegają treningi mindfulness?

mindfulness warszawaJakiś czas temu wykazano jednoznacznie, że codzienna praktyka uważności pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie fizyczne i psychiczne. Pomaga w depresji i nerwicy, wyraźnie zmniejsza niepokój oraz ilość negatywnych myśli. Jest to coraz powszechniej stosowana praktyka psychoterapeutyczna. Lekarze zalecają ja swoim pacjentom. Psycholodzy chętnie szkolą się w zakresie mindfulness Warszawa jest jednym z miast, w których można bez większego problemu zapisać się na jedno z wielu dostępnych szkoleń w zakresie praktyki uwazności. No dobrze, ale czym tak naprawdę jest mindfulness i czy faktycznie warto stosować tę metodę? Z całą pewnością można powiedzieć, że codzienna praktyka uwązności pozwala bardziej cieszyć się życiem. Dzięki mindfulness nabywamy nowych kompetencji w rozwiązywaniu własnych problemów. Lepsze samopoczucie psychofizyczne nie oznacza bynajmniej, że wszystkie problemy znikają niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Stres i problemy są nieodłączną częścią naszego życia, podobnie jak chwile radości. Pod wpływem mindfulness zaczynamy inaczej spoglądać na otaczającą rzeczywistość.

Liczne badania naukowe wykazały jednoznacznie, że codzienna praktyka uważności skutecznie pozwala uwolnić się od towarzyszącego nam napięcia, leku oraz gorszego nastroju. Stwierdzono również liczne korzyści natury fizycznej, między innymi poprawę krążenia, lepszą kondycję oraz zmniejszenie dolegliwości bólowych. Z całą pewnością warto pomyśleć nad skorzystaniem z tej metody.

Comments are closed.