Uczeń potrzebujący korepetycji

Uczeń potrzebujący korepetycji

No dobra, może i jakoś nie byłem wybitnym uczniem, ale radziłem sobie i nigdy nie byłem zagrożony z żadnego przedmiotu. Dopiero w klasie maturalnej wziąłem się w garść, bo wtedy to już żartów nie było. Musiałem wybrać na maturę język obcy i zdecydowałem się na niemiecki, bo lepiej go rozumiałem.

Pobieranie korepetycji z języka niemieckiego

korepetycje – niemiecki w bydgoszczyMiałem spore luki, bo nie przykładałem się do nauki języka niemieckiego w szkole i zdałem sobie sprawę, że może być ciężko na maturze. Próbowałem na własną rękę się uczyć, jednak było sporo zagadnień, których nie rozumiałem. Wiedziałem już, że konieczne będą mi korepetycje – niemiecki w Bydgoszczy zapewne nie był aż tak popularnym językiem, ale musiałem sobie poradzić. Kiedy jednak zacząłem przeglądać oferty korepetycji, to znalazłem bardzo dużo osób, które właśnie udzielały ich z języka niemieckiego. Poprosiłem mamę, żeby zapłaciła za moje korepetycje, ponieważ bez nich nie mam szans zdać egzaminu maturalnego z języka obcego. Mama naturalnie dała mi pieniądze, bo było to bardzo ważne. Zdecydowałem się na korepetycje u starszego pana, który był na emeryturze. Wcześniej uczył w szkole językowej i posiadał wieloletnie doświadczenie. Był w wieku mojego nauczyciela z języka niemieckiego i chyba dlatego właśnie zdecydowałem się na korepetycje u niego. Na początek zrobił mi test sprawdzający wiedzę i dzięki temu wiedział na czym się skupić w czasie udzielania mi korepetycji. Byłem spokojny, bo wiedziałem, że nadrobię zaległości.

Dzięki korepetycjom udało mi się zdać egzamin maturalny z języka niemieckiego i dostałem czwórkę. Człowiek, który udzielał mi korepetycji był bardzo cierpliwy i spokojnie mi wszystko tłumaczył. To dzięki tak fachowemu podejściu korepetycje okazały się tak skuteczne.

Comments are closed.