Waga samochodowa dla tira

Waga samochodowa dla tira

Wszyscy eksperci są zgodni, że największe szkody polskim, ale i nie tylko, nawierzchniom drogowym wyrządzają przeładowane tiry. Szczególnie w okresie letnim zaobserwować możemy, jak bardzo nawierzchnie dróg są zniszczone przeładowywanymi tirami.

Ten fatalny stan nawierzchnie skutkuje następnie śmiertelnymi wypadkami, do których przecież niejednokrotnie dochodzi. Dlatego też tak ważne są kontrole ładowności wszystkich tirów wyruszających w trasę. Służy do tego specjalistyczna waga samochodowa, którą każdy warsztat samochodowy powinien mieć na wyposażeniu. Dzięki takim wagom samochodowym  każdy wyruszający w trasę tir może zostać zważony i, jeżeli jego ładowność nie przekracza dopuszczalnych norm,  śmiało wyruszać w trasę.
W innym zaś wypadku, jeżeli jego ładunek przekracza dopuszczalne normy, to powinno się zredukować nadmiar ładunku do takiego, który nie powodowałby powstawania kolein i dziur na naszych drogach. Waga samochodowa to również doskonałe narzędzie do przeprowadzania kontrolo przez odpowiednie służby, celem zwalczania nadużyć nieuczciwych przewoźników.

Cena takich wag nie jest wcale wygórowana. Średniej klasy wagę kupić już można za kilkaset złotych. Z ich dostępnością także nie ma większych problemów. Sklepy zajmujące się sprzedaży tego typu urządzeń znaleźć możemy w każdym większym mieście albo też zamówić w sklepie internetowym.

Dodaj komentarz