Wizyta u dobrego endokrynologa

Wizyta u dobrego endokrynologa

Medycyna jest jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin, bez której nasz świat by nie istniał. Bowiem leczenie ludzi znacząco wpływa na przedłużenie naszego gatunku. Mając na uwadze fakt, że medycyna składa się z wielu zagadnień, została podzielona na różne odmiany. Jedną z nich jest endokrynologia. Czym zajmuje się specjalista z tej dziedziny?

Zapisy do endokrynologa

endokrynologCzasami ludzie korzystają z usług specjalistów medycyny. Jednym z najbardziej pożądanych lekarzy jest endokrynolog. Czym się zajmuje? Jest to specjalista, który leczy i diagnozuje choroby gruczołów wydzielania wewnętrznego. Dotyczy to tarczycy, przytarczyc, jąder czy jajników. Zajmuje się także przysadką, trzustką oraz nadnerczami. Często nieprawidłowe funkcjonowanie tych narządów spowodowane są zaburzeniami hormonalnymi, dlatego leczenie jest bardzo ważne. Do specjalisty należy udać się, jeśli zaobserwujemy niepokojące objawy, takie jak np. nagły spadek bądź przyrost masy ciała, nadmierne owłosienie czy senność. Tak naprawdę jest wiele wskazań do wizyty u endokrynologa. Taki lekarz, po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, zleca wykonanie badań, w tym także morfologię krwi, badanie TSH czy USG tarczycy. Czasem konieczne jest sprawdzenie poziomu witaminy D3. Warto dokładnie wiedzieć, jak wygląda wizyta u wspomnianego specjalisty. Bowiem oprócz wywiadu, ważne jest przedstawienie wszelkich niepokojących nas objawów oraz wykonanie podstawowego badania gruczołów. Wizyta może być refundowana, jednak czas oczekiwania bywa zazwyczaj dość długi.

Zawsze musimy dbać o zdrowie i regularnie się badać. Zdarza się, że ludzie dostrzegają niepokojące objawy, które mogą oznaczać różnorodne choroby gruczołów wewnętrznych. W uzasadnionych przypadkach, lekarz rodzinny może skierować nas do endokrynologa. Specjalista zleci wszelkie badania i zajmie się leczeniem.

Comments are closed.