Wyciszanie ścian w pomieszczeniach

Wyciszanie ścian w pomieszczeniach

Wielu z nas zastanawia się jak zyskać jeszcze więcej prywatności w swoimi pokoju, poprzez wyciszenie ścian. Często też rodzice zbuntowanych nastolatków poszukują rozwiązania na możliwość zachowanie względnej ciszy w domu, przy zamiłowaniu ich dziecka do słuchania głośnej muzyki. Potrzebujemy wtedy wygłuszenia wnętrza.

Jak zapewnić wnętrzu odpowiednią akustykę

mata akustyczna na ścianęNa akustykę pomieszczenie zazwyczaj najmocniejszy wpływ ma jego kształt. Przeważnie jednak nie mamy na niego wpływu. To, co możemy wtedy zrobić, to poprawić akustykę i wyciszyć ściany. Dobrze sprawdzi się w taki przypadku mata akustyczna na ścianę oraz panele wygłuszające , które tworzą tak zwany ekran akustyczny. Najprostszymsposobem na stworzenie izolacji dźwiękoszczelnej jest budowa ekranu akustycznego, który wypełnimy płytami z wełny mineralnej. Wkładamy je w szkielet uprzednio przymocowany do ściany. Skuteczne wyciszenie wymaga przynajmniej pięciocentymetrowej warstwy wełny. Innym skutecznym sposobem na poprawienie akustyki jest umiejętne zaaranżowanie wnętrza. Najważniejsze w tym przypadku będzie wykończenie ścian. Inną bowiem dźwiękochłonność ma gładź gispowa, a inną materiał położony na ścianę. Bardzo niekorzystny wpływ na jakość dźwęku mają szklane powierzchnie. Szyby bowiem nie tylko odbijają fale, ale wchodzą z nimi w tak zwany rezonans. Jeżeli chcemy więc uzyskać czysty, niezakłócony niczym dźwięk, to powinniśmy unikać szklanych dekoracji. Możemy też się pokusić o specjalistyczne ekrany czy meble, które skutecznie poprawiają akustykę.

Odpowiednia akustyka wnętrza bardzo mocno wpływa na komfort odbieranych przez nas dźwięków. Istnieje wiele sposobów na to, aby poradzić sobie ze zbyt cieńkimi ścianami lub z odbijaniem się głosu w pomieszczeniu. Większość z tych metod jest niedroga i możemy je zastosować na własną rękę.

Comments are closed.