Wygoda jest najważniejsza

Wygoda jest najważniejsza

Jazda na rowerze nie może być nieprzyjemna. Oczywiście będzie ona z pewnością nieco męcząca, ale musi być przyjemna. Inaczej szybko sobie odpuścimy i nie będziemy chcieli jeździć. Najważniejsza jest tutaj wygoda. Rowery miejskie muszą być jak najlepiej dopasowane do sylwetki oraz wzrostu użytkownika, a także muszą być dopasowane do stylu jazdy.

Bardzo ważny będzie tutaj rozmiar ramy. Ten musi być dopasowany do wzrostu użytkownika roweru. Najlepiej będzie jeśli po rower pójdziemy do sklepu sportowego. W tym przypadku będziemy mieć pewność, że specjalista dopasuje nasz rower do nas samych.Wygodna rama to taka na której będziemy siedzieć z wyciągniętymi do przodu rękami i nisko pochylonym tułowiem. Ważne jest oczywiście ustawienie wysokości siodełka. Jeśli na nim siedzimy to piętą powinniśmy dotykać pedała, który znajduje się najbliżej ziemi.
Dzięki takiemu ustawieniu siodełka z pewnością unikniemy bólu kręgosłupa. Jeśli jeździć będziemy tylko i wyłącznie rekreacyjnie to kierownica powinna być na tyle daleko i wysoko, by tułów był pochylony pod kątem 45 stopni. Ciężar w różnym stopniu będzie opierał się na siedzeniu, nogach oraz rękach. Jeśli chodzi o jazdę po mieście to znacznie lepsza będzie tutaj sylwetka wyprostowana. Cały czas trzeba bowiem obserwować co dzieje się wokół. W takiej pozycji odciążone będą także nadgarstki, łokcie oraz barki. Mięśnie karku oraz szyi nie będą sztywnieć.
Oczywiście to nie wszystko na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas zakupu roweru. Ważne jest także oświetlenie, które będzie na nim zamontowane. Od tego będzie zależało bowiem nasze bezpieczeństwo. Rowerzysta musi być widoczny na drodze. Inaczej można doprowadzić do jakiejś tragedii. Obowiązkowym wyposażeniem każdego roweru będą także odblaski. Także wybór siodełka jest niezwykle istotny. Ma ono w sposób prawidłowy podpierać guzy kulszowe. Nie można dopuścić do ocierania skóry.

Jeśli chodzi o sportowe siodełka to będą one bardzo wąskie. Sprawdzą się na długich trasach. Jeśli jednak chcemy poruszać się rowerem po mieście i pokonywać krótkie dystanse to lepiej będzie jeśli wyposażymy się w szerokie siodełka.

Comments are closed.