Zalety podajnika karmy dla kotów

Zalety podajnika karmy dla kotów

Jeśli mamy w naszym domu pupila w postaci kota, wiemy, ze są to zwierzęta bardzo lubiące dobrze zjeść. Wiemy też, że nie lubią one, kiedy pominiemy pory ich posiłków. Jednak czasami zdarza się tak, że pracujemy do późna, a naszego mruczka nie ma kto nakarmić. Tutaj z pomocą przychodzi automatyczny dozownik karmy.

Dlaczego powinieneś mieć podajnik karmy dla kotów?

podajnik karmy dla kotaPrzede wszystkim należy pamiętać, że taka automatyzacja karmienia pupila dotyczy tylko karmy suchej. Z zasady podajnik karmy dla kota to urządzenie, które automatycznie poda określoną ilość pokarmu o określonej porze. Posiada ono specjalny dozownik. Oczywiście, na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych, mniej lub bardziej zaawansowanych modeli. Przy wyborze powinniśmy się kierować kilkoma zasadami. Po pierwsze, ponieważ największą zaletą dozownika karmy jest podawanie zwierzęciu odpowiedniej ilości jedzenia kiedy właściciela nie ma w domu, powinien on mieć timer, pozwalający na ustawienie konkretnej godziny, o której jedzenie wysypie się do miski. Oczywiście, musimy także dobrać odpowiednią ilość jedzenia, więc zwracajmy uwagę na pojemności podajników. Takie urządzenie powinno mieć również awaryjne zasiedlanie np. baterie, aby przerwa w dostawie prądu nie spowodowała, że nasz pupil będzie głodny. Na rynku istnieją równie podajniki, które są wyposażone w podajniki do kilku rodzajów żywotności, takie ze zdalnym sterowaniem a nawet kamerami i głośnikami, abyśmy mogli widzieć i słyszeć naszego pupila.

Podajnik do karmy dla kotów jest zdecydowanie dobrym wyborem dla właścicieli, którzy pracują poza domem, a nie chcą pozostawiać kotu po prostu pełnej miski – co nie jest też zdrowe, szczególnie jeśli mamy w domu mruczka ze skłonnością do otyłości. Dozownik pozwoli utrzymać go w formie a właścicielowi zapewni spokój. 

Comments are closed.