Zwiedzanie licznych studni w lesie

Zwiedzanie licznych studni w lesie

Ostatnim razem wybrałam się z rodziną na wycieczkę. wycieczka ta była organizowana przez miejscowe biuro podroży. Tematyką było zwiedzanie okolic. Mieszkamy w takim miejscu, że warto trochę więcej poznać nasze okoliczne strony. wycieczka zaczęła się od zwiedzania małych wiosek, a przynajmniej tego co z nich zostało. Teraz już tam nikt nie mieszka. 

Dawne studnie w okolicznych lasach

studnie bielskoNieopodal nas są trzy wioski, które kiedyś były zamieszkiwane przez dawne plemiona. Są one z czasów średniowiecza. Teraz to jest to świetna atrakcja turystyczna. zrobiono tam muzea tych wiosek. Można tam podjechać i zobaczyć jak to kiedyś ludzie żyli. Można przenieść się w czasie. Wiadomo, że większość tych elementów w wioskach jest rekonstrukcją. Wszystko doprowadzono do porządku i teraz wygląda wszystko tak jakby ktoś tam normalnie mieszkał. Co więcej powiem, że główną atrakcją są studnie bielsko, gdyż one były oddalone od wiosek kilkanaście metrów. Stoją one pod lasem. Są to studnie, które zbudowane są z kamienia. Ich kształt jest okrągły. Są one bardzo, ale to bardzo głębokie. Sięgają dna na około dwadzieścia metrów. Dawnej te studnie były pod gołym niebem, ponieważ gdy padał deszcz, to padał też tam do tej studni. Teraz dla celów turystycznych studnie stoją pod zadaszeniem. Można do niej rzucić monetę i pomyśleć życzenie. My tak też zrobiliśmy. Potem udaliśmy się do obiektów mieszkalnych, by spróbować tam specjałów domowej roboty. Potem ruszyliśmy dalej szlakiem w głąb lasu, by dojść do kolejnego punktu. Po drodze też spotkaliśmy parę studni. Ale to już były takie nowoczesne studnie, z których wydobywana jest woda pitna, dlatego też mogliśmy jej spróbować i uzupełnić nasze zapasy wody na dalszą podróż.

Zwiedzanie swoich okolic jest świetna rzeczą. Można dużo się dowiedzieć jak to kiedyś ludzie żyli. Zobaczyliśmy liczne studnie, które nam się bardzo podobały i mogliśmy skosztować wody z takiej studni. Była bardzo smaczna. Cała wycieczka skończyła się dopiero pod wieczór. To był bardzo miło spędzony czas z całą rodziną. 

Comments are closed.